copyright

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre lankėsi moksleiviai. Prasidėjo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“

Data

2015 08 26

Įvertinimas
0


2015 m. rugpjūčio 24 d. prasidėjo jau septintus metus iš eilės rengiamas projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Visą šią savaitę trisdešimt projekto dalyvių atliks intensyvią praktiką keturiolikoje ministerijų bei Vyriausybės kanceliarijoje, dalyvaus posėdžiuose, susitikimuose su ministrais, stebės Vyriausybės darbą ir patys jame dalyvaus, rengs bendrąją užduotį.

Rugpjūčio 26 d. du moksleiviai svečiavosi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Susipažinti su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento veikla atvyko Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazijos moksleivė Roberta Budnikaitė ir Telšių „Džiugo“ gimnazijos moksleivis Lukas Kaminskis. Abu – būsimieji dvyliktokai. Šią savaitę moksleiviai jau buvo susitikę su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu, policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, lankėsi Viešojo saugumo tarnybos prie VRM Kauno dalinyje, Generolo P. Plechavičiaus licėjuje.

Moksleivius priėmė departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis ir direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis. R. Baniulis juos supažindino su valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos struktūra, funkcijomis, tarptautine veikla, humanitarinės pagalbos teikimu, Gaisrinių tyrimų centro, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir Bendrojo pagalbos centro veikla, išsamiai papasakojo apie pasirengimą steigti savanorių būrius. V. Kurkulis moksleivius supažindino su Tarptautinės pagalbos teikimo komandos veikla ir gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema. Moksleiviai nebuvo girdėję, kad pranešimus apie gresiančias nelaimes galima gauti į mobiliuosius telefonus. Jie labai susidomėjo šia naujove ir sakė, kad ir patys įsidiegs šias programas savo telefonuose, ir draugams pasakys.

Moksleiviai domėjosi, kodėl kyla tiek daug gaisrų, ar pavojinga miškams užsitęsusi sausra. Juos sudomino ir galimybė tapti savanoriais. Jie domėjosi, kas motyvuos žmones jais tapti.

Vėliau moksleiviai apsilankė Antakalnyje įsikūrusiame Bendrajame pagalbos centre ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje. Čia moksleivius pasitiko šios valdybos 3-iosios komandos viršininko pavaduotojas, laikinai einantis 6-osios komandos viršininko pavaduotojo pareigas, vidaus tarnybos kapitonas Mindaugas Stakauskas, pamainos vadas Vaidotas Paulauskas ir skyrininkas Žan Šumel. Jie papasakojo apie šios komandos ugniagesių darbo specifiką, parodė moksleiviams ugniagesių darbo ir poilsio patalpas, narų įrangą, ugniagesių nusileidimo vamzdį, gaisrinius automobilius ir įrangą, leido užsidėti ugniagesių šalmus ir ugniagesių apsauginius drabužius.

R. Budnikaitę ypač nustebino automobilių karpymo įrangos svoris, kurią ji vos ne vos galėjo pakelti. Pasak ugniagesių, šioje komandoje ugniagese gelbėtoja dirbanti Irmantė Baranauskaitė, neseniai baigusi Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, lengvai susitvarko su bet kokia įranga ir yra stipresnė net už kai kuriuos vyrukus. Beje, moksleiviai sužinojo, kad šioje komandoje dirba ir stipriausias Europos ugniagesys gelbėtojas Laurynas Urbonavičius.

Apie Bendrojo pagalbos centro veiklą ir skambučius pagalbos numeriu 112 moksleiviams papasakojo šio centro viršininko pavaduotojas  vidaus tarnybos pulkininkas Tadas Maroščikas. Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus viršininko pavaduotoja vidaus tarnybos majorė Jelena Montvilienė nuvedė moksleivius į salę, kur dirba centro operatoriai. Ji parodė kaip nustatoma skambinančiojo vieta, paaiškino, kaip išsiunčiamos pajėgos į nelaimės vietas.

Moksleiviams Robertai ir Lukui šiandien viskas buvo nauja. Jie žavėjosi ugniagesių darbo ir poilsio sąlygomis, domėjosi ugniagesių darbu. Patiems moksleiviams iš arčiau nebuvo tekę susidurti su gaisru ar gaisrininkais. Tik Lukas su draugais yra kvietęs gaisrinę, kai Telšiuose prie bažnyčios užsidegė priestatas. O šalia Robertos mokyklos esančios gaisrinės ugniagesiai kartais užsukdavo supažindinti vaikus su saugios gyvensenos pagrindais.

Baigusi mokyklą Roberta nori studijuoti tarptautinius santykius, o Lukas svajoja tapti informacinių technologijų specialistu. Jie yra labai aktyvūs ir daug laiko atiduodantys visuomeninei veiklai. Abu dalyvauja Europos jaunimo parlamento veikloje, yra įvairių moksleivių olimpiadų ir konkursų nugalėtojai ir laureatai. Lukas dvejus metus buvo gimnazijos prezidentas. Jis yra pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos išrinktas vienu iš 25 nepriklausomybės metais gimusių ir Lietuvai labiausiai nusipelniusių jaunuolių. 

Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su ministerijomis ir partneriais. Projekto dalyviai turi galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu. Per šešerius projekto gyvavimo metus jame dalyvavo jau 178 moksleiviai.