BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre lankėsi Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius

Data

2013 10 17

Įvertinimas
0

2013 m. spalio 17 d. į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Bendrąjį pagalbos centrą susipažinti su jo veikla ir aptarti greitosios medicinos pagalbos integravimo į šį centrą klausimo buvo atvykę Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Tadeušas Rodzas ir kiti pareigūnai.

Į svečių klausimus atsakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis, Bendrojo pagalbos centro viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Artūras Kedavičius.

Ministras Pirmininkas domėjosi, kaip priimami pagalbos skambučiai, siunčiamos pajėgos, teikiama pagalba, nustatoma skambinančiojo vieta. Kad tai galima būtų pamatyti centro dispečerio ekrane, vidaus reikalų ministras paskambino pagalbos numeriu 112. Į skambutį atsiliepęs specialistas pademonstravo, kaip ir kokiu intervalu kompiuteryje parodoma skambinančiojo vieta. A. Butkevičius taip pat domėjosi, kiek laiko užtrunka peradresuoti skambutį policijai ar greitajai medicinos pagalbai.

Į Bendrąjį pagalbos centrą buvo atvykęs ir būrys žurnalistų. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius atsakė į keletą jų klausimų. Paklaustas, ar išgirdo ką nors nauja, A. Butkevičius atsakė, jog ne tik išgirdo, bet ir pamatė: „Buvo pademonstruota, kaip nustatoma skambinančiojo vieta. Dabar svarbu išsiaiškinti, kodėl lygiagrečiai buvo įgyvendinami du projektai – Bendrojo pagalbos centro ir greitosios medicinos pagalbos. Bendrojo pagalbos centro projektas buvo patvirtintas Europos Komisijoje, jam skirti pinigai, taip pat ir integruojant greitąją medicinos pagalbą ir policiją. Ligonių kasų bus paklausta, kiek buvo investuota lėšų į greitosios medicinos pagalbos projektą ir numerį 113. Mes privalome įgyvendinti Lietuvos įstatymus, patvirtintas programas ir įsipareigojimus Europos Komisijai. Jeigu mes norime turėti keletą pagalbos skambučių, šį projektą vėl reikėtų derinti Europos Komisijoje.“
 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija