BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre lankėsi Izraelio nacionalinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos delegacija

Data

2016 04 05

Įvertinimas
0
DSC_0233.jpg


2016 m. balandžio 3–6 d. Lietuvoje su darbo vizitu lankėsi Izraelio nacionalinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos delegacija, vadovaujama komisaro Shachar Ayalon. Kartu atvyko Komunikacijos departamento vadovas Zeev Katz ir Administracijos vadovas Shimon Liyani. 

Balandžio 4 d. pareigūnai iš Izraelio Vidaus reikalų ministerijoje susitiko su vidaus reikalų viceministru Artūru Norkevičiumi. Susitikime taip pat dalyvavo Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis.

Tą pačią dieną Izraelio ambasadorius Lietuvoje A. Maimonas ir Izraelio delegacijos nariai apsilankė Bendrajame pagalbos centre (BPC) ir Vilniaus  apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje. Izraelio nacionalinės  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos delegaciją sutiko ir pasveikino 6-osios komandos viršininkas Giedrius Ruočkus ir ugniagesiai gelbėtojai. Svečiai apžiūrėjo komandos patalpas, gaisrinę techniką ir gelbėjimo įrangą.

Pareigūnai iš Izraelio taip pat apžiūrėjo BPC bei patalpą, kur dirba dispečeriai ir yra priimami pagalbos skambučiai. Apie BPC veiklą jiems papasakojo šio centro viršininkas Audrius Čiuplys ir viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas. BPC viršininko pavaduotojas svečius išsamiai supažindino su BPC veikla, Lietuvoje veikiančiais pagalbos centrais, darbo specifika, įvardijo, kiek per parą sulaukiama skambučių, kiek pagalbos prašymų perduodama tarnyboms, kaip tarpusavyje sąveikauja policijos, greitosios pagalbos ir priešgaisrinės apsaugos institucijos, kokia tvarka informacinėje sistemoje surenkama informacija ir kaip paskirstomi iškvietimai. „Deja iki šiol dar nėra priimtas politinis sprendimas dėl medicinos pagalbos techninės integracijos į BPC, todėl neretai kyla nesusipratimų su šia institucija,“ – sakė T. Maroščikas.

Izraelio nacionalinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komisaras Sh. Ayalon teigė, kad Izraelyje iki šio naudojami trys atskiri iškvietimų numeriai. Beje, komisarui buvo smalsu patikrinti, kaip greitai operatoriai sureaguos jam surinkus pagalbos telefono numerį 112. Po sekundės į šį skambutį salėje atsiliepė operatorius. Svečiai taip pat domėjosi, ar gaunama melagingų pranešimų.

Po trumpos ekskursijos svečiai iš Izraelio susitiko su departamento direktoriumi R. Baniuliu, direktoriaus pavaduotoju Vygandu Kurkuliu, departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Gaisrų prevencijos skyriaus viršininku Edgaru Geda ir kitais pareigūnais. R. Baniulis pasidžiaugė, kad tarnyba turi dar vienus draugus – Izraelio nacionalinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Jis Lietuvą pristatė kaip saugią valstybę, kurioje nebūna nei žemės drebėjimų, nei didelių potvynių ar uraganų, kuri noriai bendradarbiauja ir palaiko glaudžius ryšius su kaimyninėmis valstybėmis. „Ir nepaisant įvairių politinių peripetijų, valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba visuomet vadovaujasi pagalbos suteikimo nukentėjusiesiems dvasia,“ – pažymėjo jis. Direktorius prisiminė tik vieną didžiulį 2006 m. Neringoje kilusį gaisrą, kai išdegė per 200 hektarų miškų. Komisaras Sh. Ayalon domėjosi, ar gesinant gaisrus kreipiamasi pagalbos į kolegas užsienyje, taip pat kokios institucijos dalyvauja šalinant geležinkelių avarijų padarinius, kokia technika ir institucijos, be ugniagesių tarnybos, pasitelkiamos pastatų griūties atvejais.

R. Baniulis pažymėjo, kad šiuo metu naujas iššūkis Europai yra pabėgėliai: „Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai kovo mėnesį į Graikiją nugabeno civilinės saugos tarptautinės pagalbos siuntą, skirtą į šią šalį plūstantiems pabėgėliams.“

Direktoriaus pavaduotojas V. Kurkulis svečius supažindino su departamento struktūra, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veikla, pateikė statistiką apie kilusių gaisrų skaičių Lietuvoje, jų tendencijas, kiek yra ugniagesių komandų, apie savanorijos atkūrimą Lietuvoje, kokiuose tarptautiniuose mokymuose dalyvauja ugniagesiai gelbėtojai. Taip pat supažindino su gyventojų informavimo ir perspėjimo sistema bei jos nauda gyventojams.

Gaisrų prevencijos skyriaus viršininkas E. Geda apžvelgė priešgaisrinės priežiūros ir prevencinės veiklos tikslus, teisinę bazę ir atliktus darbus.

Balandžio 5 d. Izraelio nacionalinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos delegacija apsilankė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iojoje komandoje, Ugniagesių gelbėtojų mokykloje ir Gaisrinių tyrimų centre.
 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija