Bendrajame pagalbos centre lankėsi delegacija iš Moldovos vidaus reikalų ministerijos
2018 m. gegužės 15 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) svečiavosi Moldovos vidaus reikalų ministerijos delegacija. Kadangi Moldovoje šių metų kovo 29 d. pradėjo veikti numeris 112, delegacija norėjo susipažinti su BPC veikla ir perprasti skubios pagalbos sistemos veikimą Lietuvoje. Delegacijai vadovavo Moldovos vidaus reikalų ministerijos Operatyvios kontrolės ir tikrinimo tarnybos vadovo pavaduotojas Valentinas Gorganas, o svečius į BPC lydėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Renata Liaudanskienė.
Prieš susitikdami su BPC vadovybe, svečiai trumpam užsuko į Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ąją komandą, kur susitiko su komandos viršininku Giedriumi Ruočkumi, domėjosi ugniagesių gelbėtojų reagavimu į pranešimus apie pagalbos poreikį.
BPC patalpose svečius pasitiko BPC viršininkas Audrius Čiuplys ir BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas. Po trumpo abiejų pusių prisistatymo T. Maroščikas supažindino svečius su BPC struktūra, veikla, sąveika su pagalbos tarnybomis, statistiniais duomenimis, vietos nustatymo galimybėmis, skambučių administravimui naudojama programine ir technine įranga. Delegacijos nariai gyvai domėjosi teisine ir įstatymine baze, reagavimo ir pajėgų valdymo mechanizmais, daugeliu kitų klausimų.
Po pietų dalis svečių apsilankė BPC operatorių salėje, kur juos priėmė BPC Vilniaus skyriaus viršininkė Jelena Montvilienė. Tuo tarpu Moldovos vidaus reikalų ministro patarėja viešųjų ryšių klausimais Alina Zbanca ir ministerijos viešųjų ryšių specialistė Alina Bunghez susitiko su į BPC atvykusia Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Bendrojo departamento patarėja Giedre Šešelgiene. Viešnios domėjosi, kaip organizuojama ir vykdoma Lietuvos vidaus reikalų ministerijos komunikacija viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose.
Svečių vizitas užsitęsė iki darbo dienos pabaigos. Su BPC vadovybe delegacijos nariai atsisveikino kupini įspūdžių, pasisėmę naudingų žinių ir gerosios patirties, kurią galės panaudoti plėtodami numerio 112 paslaugas savo šalyje.

