BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“ kvietė susipažinti su Bendruoju pagalbos centru

Data

2016 04 25

Įvertinimas
0
IMG_2454.jpg


2016 m. balandžio 23–24 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Vilniaus APGV) 6-osios komandos pastatas (P. Vileišio g. 20A) antrus metus iš eilės dalyvavo atviros architektūros savaitgalyje „Open House Vilnius“.

Didelio populiarumo sulaukęs renginys kvietė vilniečius ir miesto svečius pažinti Vilniaus architektūrą bei aplankyti pastatus, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami plačiajai visuomenei. Savo duris lankytojams šiais metais atvėrė net 43 daugiau ar mažiau žinomi pastatai. Vienuose buvo galima apsilankyti tik iš anksto užsiregistravus, kituose – ir be išankstinės registracijos.

2012 m. prie Šilo tilto Antakalnyje iškilęs BPC ir Vilniaus APGV 6-osios komandos pastatas buvo vienas lankomiausių ir populiariausių – per dvi dienas jame apsilankė net 1220 žmonių. Daugiau lankytojų Vilniuje sulaukė tik Petro Vileišio rūmai, Pirklių klubas ir K29 biurų pastatas.

„Open House Vilnius“ dalyviai galėjo apžiūrėti gaisrinių mašinų garažą, ugniagesių gelbėtojų naudojamą įrangą, jų persirengimo ir poilsio kambarius, o taip pat susipažinti su BPC darbu ir nors akies krašteliu pamatyti salę, kurioje dirbantys operatoriai atsako į skubios pagalbos prašymus telefono numeriu 112.

Ekskursijas BPC patalpose vedė ir į smalsių lankytojų klausimus atsakinėjo patys šeimininkai – BPC darbuotojai. Jie ne tik supažindino su pagalbos skambučių statistika, papasakojo apie kylančius sunkumus, bet ir leido pasiklausyti jų pasakojimus iliustruojančių telefoninių skambučių įrašų. Ekskursijų metu jie sklaidė mitus ir aiškino apie skambinančiojo vietos nustatymo galimybes Lietuvoje, kurios nė kiek nenusileidžia kitoms Europos šalims. Priešingai – Lietuva pagal kai kuriuos rodiklius, pvz., skambinančiojo zonos pateikimo greitį, lenkia tokias šalis kaip Austrija, Prancūzija, Suomija. BPC darbuotojai pasakojo ir apie tarptautinį projektą „HELP 112“, kurio metu bus suprojektuotas ir Lietuvoje įdiegtas šiuo metu pats pažangiausias vietos nustatymo metodas.

Tuo metu, kol suaugusieji susidomėję klausėsi BPC darbuotojų pasakojimų, mažieji ekskursijų dalyviai įdėmiai tyrinėjo aplinką, džiaugėsi akvariume plaukiojančiomis žuvytėmis ir skambučių operatoriams skirtais relaksaciniais gultais jų poilsio kambaryje.

Susidomėjusių žmonių srautas buvo nenutrūkstamas, paskutinieji lankytojai iš pastato išėjo jau po 19 val. 

Įkvėptas tokių gerų rezultatų, pozityvių lankytojų ir renginio organizatorių atsiliepimų, BPC ketina dalyvauti „Open House Vilniaus“ renginyje ir kitąmet.