BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Apdovanoti moksleiviai, išgelbėję skęstantį žmogų

Data

2016 06 06

Įvertinimas
0
lazdijiečiai.jpg


2016 m. birželio 4 d., švenčiant tradicinę „Pasienio fiestos“ šventę, Lazdijų rajono savivaldybėje vykusio iškilmingo tarybos posėdžio metu už parodytą drąsą gelbėjant skęstantįjį bei atliktą pilietinę pareigą Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Algirdo Bautronio padėkomis ir Lazdijų mero Artūro Margelio dovanomis apdovanoti aštuoni Lazdijų rajono Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6–7 klasių moksleiviai: Inga Žvaliauskaitė (6a klasė), Saulė Bakšaitė (6c klasė), Karolis Trečiokas (7b klasė), Gustė Zmirskaitė (6c klasė), Dovydas Baigys (6c klasė), Augustė Mocejūnaitė (6a klasė), Rokas Jankauskas (7b klasė) ir Pijus Piličiauskas (6c klasė).

Moksleiviai gegužės 26 d.  po pamokų poilsiavo paplūdimyje prie Baltajo ežero įrengtoje aikštelėje. Po kurio laiko jie pastebėjo, kad ant pontoninio tiltelio prieš tai sėdėjęs vyras atsistojo ir pradėjo eiti, tačiau neišlaikė pusiausvyros ir įkrito į vandenį bei pradėjo skęsti. Moksleiviai iš karto suprato, kad be pagalbos vyriškis neišplauks, todėl, nubėgę prie skęstančiojo, vieni bandė bristi, kiti siekė rankomis nuo tiltelio, neleisdami vyriškiui panirti po vandeniu. Tuo pat metu jie paskambino telefonu 112 ir nubėgo prie pagrindinio kelio pasitikti ugniagesių gelbėtojų.

Pasak Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Rimanto Bokmotos, pranešimas apie skęstantįjį telefonu 112 buvo gautas apie 15 val. 43 min. Už kelių minučių atskubėję gelbėtojai rado skęsti pradėjusį vyrą bendromis vaikų jėgomis jau ištrauktą iš vandens ir užkeltą ant tiltelio, tačiau vis dar be sąmonės ir sunkiai kvėpuojantį. Atvykusiu greitosios medicinos pagalbos automobiliu vyras buvo skubiai išvežtas į Lazdijų ligoninės reanimacijos skyrių.

Šis moksleivių žygdarbis gali būti puikiu atsakingumo ir pilietiškumo pavyzdžiu kitiems. Kartu tai ir puikus pavyzdys, kaip reikia gelbėti skęstančiuosius.


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai. Todėl nelaimės atveju patariama:

  • pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas telefonu 112;
  • jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, lazda, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę;
  • jeigu šalia nieko daugiau nėra, pamėginkite gelbėti skęstantį, priplaukę prie jo su kokia nors plaukiojimo priemone (valtimi, vandens dviračiu), gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta ir paduoti ją skęstančiajam per saugų atstumą, kad jis negalėtų jūsų sugriebti.

 

Lazdijų rajono savivaldybės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija