BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Ką turi žinoti nuo nusikalstamos veikos nukentėjęs asmuo?

2021 m. sausio 14 d. Lietuvos Respublikos Seime buvo priimtas Lietuvos Respublikos pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims įstatymas Nr.XIV-169. Jo paskirtis – užtikrinti, kad fiziniai asmenys, nukentėję nuo nusikalstamos veikos, atsižvelgiant į individualius jų poreikius ir nusikalstamos veikos pobūdį, gautų jiems būtiną pagalbą: informaciją, konsultacijas ir paslaugas.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, siekdama nuo nusikalstamos veikos nukentėjusius asmenis informuoti apie jų teises, parengė elektroninį leidinį „Ką turi žinoti nukentėjęs asmuo?“ (leidinio versijas negalią turintiems asmenims galima rasti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos interneto svetainėje).

Leidinyje pateikta informacija, kokios yra nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų teisės, kur reiktų kreiptis skubios pagalbos, taip pat aprašytos išlaidų, susijusių su patirta žala, kompensavimo sąlygos, advokato teisinės pagalbos suteikimo galimybės, pagalbos tarnybų teikiamos paslaugos, pateikti jų kontaktai bei kita aktuali informacija.

Informacijos apie pagalbos galimybes galima rasti ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje.


 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-24