>
2022-11-30

Pasirašyta sutartis dėl Klaipėdos skyriaus pastato rekonstrukcijos projekto


Bendrasis pagalbos centras (BPC) ir UAB „Medstatyba“ pasirašė sutartį dėl BPC Klaipėdos skyriui skirto pastato, adresu Šilutės pl. 50A, Klaipėda, rekonstrukcijos projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų. 

Pagal numatytą grafiką UAB „Medstatyba“ iki 2023 m. kovo 22 d. turi parengti projektinius pasiūlymus, o iki 2024 m. sausio 6 d. – patį techninį projektą. Vėliau numatomas darbo projekto parengimas ir statinio projekto vykdymo priežiūra. Jei bus užtikrintas reikiamas finansavimas, statybos darbai gali būti baigti 2024 m. 

Trisdešimt metų Lietuvos ir užsienio rinkose dirbanti UAB „Medstatyba“ jau turi patirties specialiosios paskirties pastatų projektavime: ji yra parengusi Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos pastato, Elektrėnų gaisrinės projektus. 

Įgyvendinus projektą pagal pasirašytą sutartį su BPC, pastarojo veiklai būtų pritaikytas buvęs valstybės įmonės „Regitra“ klientų aptarnavimo Klaipėdos padalinio pastatas. Jame būtų suprojektuoti ne tik operatorių salė, kurioje priimami skubiosios pagalbos prašymai ryšio numeriu 112, virtuvėlė, poilsio, sporto ir pagalbinės patalpos, bet ir speciali mokymų ir pasitarimų salė, serverinė bei administracijos darbo kabinetai. Projekte turės būti numatyta moderni oro kondicionavimo ir drėkinimo sistema, patalpų apsauga nuo perkaitimo, natūralus ir funkcionalus dirbtinis apšvietimas, taip pat vidaus erdvių apsauga nuo triukšmo. Tokiu būdu būtų užtikrintos šiuolaikinės ir BPC operatoriams tinkamos darbo sąlygos. 

Šiuo metu BPC Klaipėdos skyrius yra įsikūręs nuomojamose patalpose Mainų gatvėje, kurios jam yra ir per didelės, ir netinkamos: prastos akustinės savybės, žemos operatorių salės lubos, priklausomai nuo oro sąlygų neužtikrinamas tinkamas mikroklimatas ir kiti trūkumai. Tame pačiame pastate įsikūrusios kitos įstaigos kelia rizikas ir fiziniam BPC veiklos saugumui.

Valstybės įmonė „Regitra“ administracinio pastato Šilutės plente nebenaudoja nuo 2020 metų rudens. Atsižvelgus į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prašymą, 2022 m. balandžio mėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu pastatas ir prie jo esanti aikštelė su tvora patikėjimo teise perduoti departamentui. Departamentas savo ruožtu šį nekilnojamąjį turtą pagal panaudos sutartį perdavė BPC.