>
2024-02-20

Pasikeitė Bendrojo pagalbos centro teritorinių skyrių aptarnaujamos teritorijos


Nuo 2024 m. vasario 19 d. pasikeitė Bendrojo pagalbos centro (BPC) teritorinių skyrių aptarnaujamų teritorijų ribos. Nuo šiol į skambučius, gaunamus iš Marijampolės apskrities, atsilieps Klaipėdos skyriaus operatoriai.

Teritorinių skyrių aptarnaujamų teritorijų ribos nekito ilgą laiką. Nuo 2015 m. liepos mėn., kai buvo panaikintas BPC Šiaulių skyrius, o Alytaus skyriui paliktas tik priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdymas, Vilniaus skyrius administravo skubios pagalbos skambučius Vilniaus, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir Utenos apskrityse, o Klaipėdos skyrius – Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse.

Nepaisant to, kad Klaipėdos skyrius aptarnavo net kelis didžiuosius Lietuvos miestus (Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius), Vilniaus skyriuje skambučių srautas visą laiką buvo apie 15 proc. didesnis. Atitinkamai ir budinčioms Vilniaus skyriaus pamainoms tekdavo didesnis darbo krūvis nei Klaipėdos.

Greta didesnio darbo krūvio Vilniaus skyrius susiduria ir su didesne darbuotojų kaita, o tai taip pat turi įtakos darbo kokybei bei rodikliams.

Todėl, siekiant tolygiau paskirstyti darbo krūvį budinčiose pamainose, užtikrinti atsakymo į pagalbos skambučius operatyvumą, buvo priimtas sprendimas perduoti Klaipėdos skyriui skubios pagalbos skambučių administravimą Marijampolės apskrityje.

 

zemelapis_teritorijos.png

BPC Klaipėdos ir Vilniaus skyrių aptarnaujamos teritorijos nuo 2024 m. vasario 19 d.