BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Gegužės 25-ąją minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena

Data

2021 05 24

Įvertinimas
0
TDVD.jpg


Gegužės 25-ąją Lietuva kartu su visu pasauliu mini Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui.

Dingę vaikai – ne tik užsienio, bet ir Lietuvos problema. Dingusių be žinios asmenų registro duomenimis, 2019 m. Lietuvoje buvo paskelbta 3612 vaikų dingimo atvejų, o 2020 m. – 2251 atvejis. Manoma, kad šiam dingusių vaikų skaičiaus sumažėjimui įtakos turėjo COVID-19 pandemija ir dėl jos įvestas karantinas. Tačiau būtina imtis visų įmanomų priemonių, kurios užtikrintų kaip įmanomą didesnį vaikų saugumą net ir tuo metu, kai nėra jokių karantino ribojimų.

Todėl Dingusių žmonių šeimų paramos centras kviečia prisijungti prie Tarptautinės dingusių be žinios vaikų dienos paminėjimo ir dalyvauti akcijoje „Mes jūsų neužmiršome!“

Gegužės 25 d. skirkite 25 min. vaikams ir pakalbėkite bei priminkite jiems apie tai, kaip elgtis pasiklydus ir kur galima kreiptis pagalbos (daugiau informacijos https://www.116000.lt/institucijoms/). Akcijos metu taip pat galite:

  • rišti spalvotus kaspinėlius ant medžių;
  • kiemuose, parkuose kabinti popierines gerves ar nupieštus simbolinius raktelius;
  • pasodinti neužmirštuolių;
  • pasodinti medelį ar kitą augalą.

Plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai, gervės, rakteliai, žydinčios neužmirštuolės ir augantys medeliai simbolizuotų laukimą ir viltį, primintų, kad mes neužmiršome dingusių vaikų ir laukiame jų grįžtančių.

Akcijos nuotraukas galite siųsti el. p. centras1@missing.lt. Jomis bus pasidalinta Dingusių žmonių šeimų paramos centro „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/www.missing.lt

 

Dingusių žmonių šeimų paramos centro informacija