>
2024-02-01

Dalyvauta užsienio studentams skirtame renginyje


2024 m. sausio 31 d. Vilniaus universitete prasidėjo orientacinė savaitė užsienio šalių studentams, atvykusiems pagal mainų programas pavasario semestrui.

Pirmąją dieną, susirinkę į Vilniaus universiteto centrinių rūmų Teatro salę, jaunuoliai buvo supažindinti ne tik su Universitetu, studijų tvarka, bet ir su kasdienio gyvenimo aspektais, įvairiais praktiniais klausimais: kokie yra didieji prekybos tinklai, kas teikia maisto pristatymo paslaugas Vilniuje ir pan. Vienas iš tokių visiems privalomai žinotinų dalykų yra ir skubios pagalbos iškvietimas netikėtos nelaimės atveju.

Pristatyti Lietuvoje veikiantį skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numerį 112 tradiciškai buvo pakviestas Bendrojo pagalbos centro viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas. Glausto ir koncentruoto pristatymo metu jis supažindino jaunuolius su Lietuvoje veikiančia skubiosios pagalbos sistema, numerio 112 naudojimo taisyklėmis, operatoriams aktualiais klausimais ir skambinančiojo vietos nustatymo galimybėmis.

Pristatymo pabaigoje trys studentai, atvykę iš Lenkijos, Turkijos ir Italijos ir nepabūgę pademonstruoti savo žinias, buvo apdovanoti numeriu 112 pažymėtomis dovanėlėmis.

 

20240131_002.JPG 20240131_005.jpg