2024-04-30

Dalyvauta Europos skubios pagalbos numerio asociacijos konferencijoje


2024 m. balandžio 24–26 d. Valensijoje (Ispanija) vyko Europos skubios pagalbos numerio asociacijos (EENA) metinė konferencija, į kurią susirinko visuomenės saugumo užtikrinimo srities profesionalai iš daugiau nei 50 pasaulio šalių. Lietuvai ir Bendrajam pagalbos centrui (BPC) šiame renginyje atstovavo BPC viršininkas Audrius Čiuplys, BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas, BPC Informacinių technologijų skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Budrevičienė ir BPC Organizacinio skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Juozevičiūtė.

Kasmet vykstančioje EENA konferencijoje jos dalyviai gali pasisemti naudingų žinių, užmegzti vertingų ryšių, susipažinti su naujausiomis technologijomis ir jų pritaikymo galimybėmis. Ir šių metų konferencija buvo ne išimtis. Daugiau nei šimtas pranešėjų bei diskusijų dalyvių tris dienas trunkančios konferencijos metu aptarė daug įvairių temų: dirbtinio intelekto panaudojimas, numerio 112 prieinamumas, debesijos sprendimų taikymas, susirašinėjimas realiuoju laiku, automatinis skambinančiojo vietos nustatymo ir medicininių duomenų perdavimas ir kt. Nemažai dėmesio skirta tokiems praktiniams klausimams, kaip skambučių centrų darbuotojų gerovės užtikrinimas, personalo mokymas, įdarbinimas ir išlaikymas.

Paskutinę konferencijos dieną BPC viršininko pavaduotojas T. Maroščikas dalyvavo ekspertų diskusijoje apie 2022 m. gruodžio 16 d. Europos Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2023/444 įgyvendinimą. Jos metu jis pristatė Lietuvoje taikomus vietos nustatymo kriterijus bei pasirengimą būsimiems pokyčiams, kai skubios pagalbos skambučius numeriu 112 bus galima priimti ne tik balso ryšiu, bet ir realaus laiko susirašinėjimu bei vaizdu.

Pertraukose tarp skirtingų sesijų konferencijos dalyviai galėjo pabendrauti tarpusavyje ir susipažinti su parodų erdvėje pristatomais žinomų tiekėjų produktais, skirtais dirbantiesiems visuomenės saugumo užtikrinimo srityje. Įdomu ir tai, kad visi šios konferencijos dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti ir patys įvertinti dirbtinio intelekto panaudojimo galimybes: visų pranešėjų kalbos buvo automatiškai verčiamos iš anglų į ispanų kalbą ir atvirkščiai ir realiu laiku subtitruojamos konferencijų salių ekranuose.


Konferencijos programa (anglų kalba)