2025-01-29

Bendrojo pagalbos centro 2024 metų veiklos aptarimas


2025 m. sausio 28 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) vyko 2024 metų veiklos aptarimas. Jame dalyvavo ne tik BPC vadovybė ir dalis administracijos darbuotojų, bet ir kviestiniai svečiai: vidaus reikalų viceministras Gintaras Aliksandravičius, Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos grupės vadovas Darius Domarkas ir vyresnysis patarėjas Darius Vasaris, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Renatas Požėla, jo pavaduotojai Saulius Tamulevičius ir Mindaugas Kanapickas bei kitų BPC veiklai svarbių institucijų – Aplinkos apsaugos departamento, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos, Informatikos ir ryšių departamento, Kertinio valstybės telekomunikacijų centro, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Policijos departamento ir Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūros atstovai.

Susirinkusiuosius pasveikinęs ir pirmu tokiu bendru susitikimu pasidžiaugęs BPC viršininkas Audrius Čiuplys savo metinę apžvalgą pradėjo nuo realaus įvykio, kai skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 buvo gauti automatiniai pranešimai iš išmaniųjų įrenginių. Tai buvo puikus pavyzdys, kaip technologinė pažanga veikia skubiosios pagalbos tarnybų darbą ir su kokiais iššūkiais tenka susidurti skambučių operatoriams. Vėliau buvo priminta BPC vieta skubiosios pagalbos grandinėje, jo funkcijos ir pristatyti 2024 m. veiklos rodikliai. Pasidžiaugęs gerėjančiais atsiliepimo laikais, kitais teigiamais rezultatais, A. Čiuplys įvardijo ir iššūkius: didelę darbuotojų kaitą, mažą darbo užmokestį, užsitęsusį Klaipėdos skyriaus pastato rekonstrukcijos projekto rengimą ir nebegautą finansavimą statyboms.

BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas supažindino renginio dalyvius su ES teisės aktais, įpareigojančiais plėsti skubiosios pagalbos ryšių galimybes, ir su tuo susijusiais BPC informacinės sistemos modernizavimo darbais. Jis taip pat apžvelgė informacinių išteklių perkėlimo į Valstybės duomenų centrus problematiką, kylančius technologinius iššūkius bei galimus dirbtinio intelekto pritaikymo būdus BPC veikloje.

Po BPC veiklos pristatymo žodį tarė vidaus reikalų viceministras G. Aliksandravičius, išsakęs savo požiūrį į aptartus klausimus. „Nepamirškite, kad esate pirmoji grandis ir nuo jūsų priklauso kitos tarnybos“, – sakė jis, baigdamas savo kalbą, BPC darbuotojams ir palinkėjo branginti įgytą pasitikėjimą.

PAGD direktorius R. Požėla pirmiausia padėkojo BPC darbuotojams, pabrėždamas, kad pagalbos tarnybos ir BPC vieni be kitų negalėtų egzistuoti. Kadangi per daugelį metų BPC tapo neatsiejama Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos dalimi, jis pažadėjo siekti, kad centras nebūtų pamirštas ir toliau vystytųsi drauge su visa tarnyba.

Baigdamas savo kalbą, R. Požėla atliko garbingą misiją – įteikė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklą „Už garbingą tarnybą“, žymintį 15 tarnybos metų, BPC Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausiajai specialistei Stasei Grišinienei.

Atsidėkodamas už glaudų bendradarbiavimą, BPC viršininkas įteikė savo padėkas svečiams – Greitosios medicinos pagalbos tarnybos dispečerinės administratorei Daivai Ieškienei ir Policijos departamento Pajėgų valdymo valdybos 1-ojo skyriaus viršininkui Dainiui Masiulioniui.

Po padėkų įteikimo savo mintimis taip pat pasidalijo PAGD direktoriaus pavaduotojai S. Tamulevičius ir M. Kanapickas, kiti renginio svečiai. Šis susitikimas tapo puikia proga ne tik įvertinti nuveiktus darbus, bet ir sustiprinti tolimesnį bendradarbiavimą.

 

134205.jpg