2024-02-23

Bendrajame pagalbos centre profesinės patirties sėmėsi delegacija iš Ukrainos


2024 m. vasario 21–23 d. Lietuvoje su pažintiniu vizitu lankosi Ukrainos vidaus reikalų ministerijos ir Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje (EUAM Ukraine) delegacija.

Net dvi dienas – vasario 22-ąją ir vasario 23-iąją – delegacijos nariai lankėsi Bendrajame pagalbos centre (BPC). Pirmąją dieną juos priėmė BPC Vilniaus skyriaus viršininkė Jelena Montvilienė ir BPC Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus viršininkas Liutauras Šinkūnas. Antrąją dieną svečiai susitiko su BPC viršininko pavaduotoju Tadu Maroščiku.

Šių susitikimų metu delegacijos nariai, atstovaujantys naujiems numerio 112 skambučių centrams Kyjive ir Lvive, domėjosi profesine BPC patirtimi. Jie norėjo susipažinti su pagalbos skambučių priėmimo, pranešimų registravimo, įvykių klasifikavimo tvarkomis, tarnybų algoritmais, kokybės kontrolės vykdymu ir daugeliu kitų praktinių klausimų. Apžiūrėję BPC darbo ir poilsio patalpas svečiai taip pat domėjosi darbo organizavimo principais, darbuotojų socialinėmis garantijomis ir kitomis su darbuotojų gerove susijusiomis temomis.

Antrąją dieną kolegoms buvo pademonstruotos informacinės sistemos galimybės, skirtingi jos komponentai ir jų tarpusavio integracija. Jie taip pat galėjo iš arčiau susipažinti, kaip valdomos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Svečiams iš Ukrainos papasakota ir apie vystomą tarptautinį bendradarbiavimą, skubiosios pagalbos tarnybų profesionalus vienijančią Europos skubios pagalbos numerio asociaciją (EENA), jos kasmetines konferencijas ir programinės įrangos parodas.

Tikimės, kad šis pasidalijimas patirtimi buvo naudingas ir pasitarnaus toliau plečiant numerio 112 infrastruktūrą Ukrainoje.