>
2024-01-24

Bendrajame pagalbos centre lankėsi svečiai iš Izraelio ambasados


2024 m. sausio 23 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) lankėsi svečiai iš Izraelio ambasados: misijos vadovo pavaduotojas Erezas Golanas, vicekonsulė Irit Segev, antrasis sekretorius Sergejus Segevas ir asistentė Lina Valevičiūtė-Landwerlin. Juos priėmė BPC viršininkas Audrius Čiuplys, BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Monika Jankuvienė.

Kaip susitikimo pradžioje sakė ponas E. Golanas, jam jau yra tekę lankytis BPC praėjusiais metais. Šį kartą jis norėjo, kad su BPC veikla geriau susipažintų ir jo kolegos, tuo pačiu užmegzti artimesnius kontaktus bei aptarti galimą bendradarbiavimą.

BPC viršininko pavaduotojas T. Maroščikas supažindino svečius su Lietuvoje veikiančia skubios pagalbos sistema, pagalbos išsikvietimo būdais, vietos nustatymo galimybėmis ir kitais svarbiais klausimais. Izraelio diplomatai savo ruožtu domėjosi, kaip priimami pagalbos skambučiai, kai numeriu 112 skambinama užsienio kalba, kokios tarnybų kompetencijų ribos reaguojant į incidentus diplomatinių atstovybių patalpose ir kt.

Vėliau ambasados darbuotojai buvo pakviesti į poilsio kambarį, iš kurio galėjo savo akimis pamatyti BPC operatorių salę ir joje dirbančius skubiosios pagalbos skambučių operatorius.

Baigiantis vizitui buvo sutarta ir toliau palaikyti ryšius bei pratęsti diskusijas dėl bendradarbiavimo aktualiais klausimais.