BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Korupcijos prevencija

Korupcijos prevencijos tikslas – užkirsti kelią korupcijos atsiradimui ir plėtrai.

Korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos:

●  kyšininkavimas,

●  prekyba poveikiu,

●  papirkimas,

●  kitos nusikalstamos veikos, jeigu jos padarytos viešojo administravimo sektoriuje arba teikiant viešąsias paslaugas siekiant sau ar kitiems asmenims naudos: piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimas, piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais, dokumentų ar matavimo priemonių suklastojimas, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas, tarnybos paslapties atskleidimas, komercinės paslapties atskleidimas, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas, kišimasis į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą ar kitos nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti ar užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

 


Bendrasis pagalbos centras yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) pavaldi įstaiga, todėl nuosekliai vykdo kovos su korupcija valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje programos įgyvendinimo priemonių planus.

 

Programa ir priemonių planai: 


Bendrojo pagalbos centro ataskaitos:

 

Bendrasis pagalbos centras yra pavaldus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD), kuriame kasmet atliekamas Atsparumo korupcijai lygio (AKL) nustatymas.

AKL yra pagal kiekybinius ir kokybinius kriterijus apskaičiuojamas rodiklis, apibūdinantis Vidaus reikalų ministerijos ir jai pavaldžios įstaigos atsparumą korupcijai. Apskaičiuojant AKL vadovaujamasi Korupcijos prevencijos tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2019 m. vasario 4 d. įsakymu Nr. 1V-120.

PAGD AKL rezultatai:

Metai AKL   Įvertinimas
2019 m. 

0,91

aukštas atsparumo korupcijai lygis
2020 m.  

0,87

aukštas atsparumo korupcijai lygis

 

Daugiau informacijos: https://pagd.lrv.lt/lt/korupcijos-prevencija/atsparumo-korupcijai-lygis

 

Piliečiai ir valstybės tarnautojai pranešti apie pastebėtus nusižengimus gali: 

  • Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, skambindami visą parą veikiančiu pasitikėjimo telefono numeriu (8 5) 271 6877 arba rašydami el. paštu pasitikejimas@vpgt.lt 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos pranešantiems informaciją asmenims garantuoja visišką anonimiškumą. Pranešimai paliekami naudojantis pasitikėjimo telefonu įrašomi automatiškai visą parą ir perklausomi atsakingo pareigūno. Jokie pranešusiojo asmens duomenys ir telefono numeris nėra fiksuojami, todėl, norėdami sužinoti apie palikto pranešimo nagrinėjimo eigą, pranešusieji gali palikti savo kontaktinius duomenis.

  • Specialiųjų tyrimų tarnybai, skambindami visą parą veikiančiu karštosios linijos telefonu (8 5) 266 3333, rašydami el. paštu pranesk@stt.lt arba užpildydami pranešimą interneto svetainėje www.stt.lt

Bendrojo pagalbos centro viršininko 2016 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. 41V-95 įgaliojimai vykdyti korupcijos prevenciją ir kontrolę Bendrajame pagalbos centre suteikti Bendrojo pagalbos centro Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausiajai specialistei Aušrai Atkočiūnaitei.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-05-22