Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Darbinis susitikimas dėl būsimo bendradarbiavimo su Lietuvių gestų kalbos vertimo centru

Data

2020 05 18

Įvertinimas
0
gestu kalba.jpg


2020 m. gegužės 15 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) vyko BPC viršininko Audriaus Čiuplio susitikimas su Lietuvių gestų kalbos vertimo centro (LGKVC) direktore Ramune Leonavičiene. Darbinio susitikimo metu buvo aptartas būsimas bendradarbiavimas priimant pagalbos skambučius ir įvertinant pagalbos prašymus, gautus iš klausos negalią turinčių Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobiliosios programėlės naudotojų.

Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobilioji programėlė buvo sukurta įgyvendinant valstybės investicijų projektą „Bendrojo pagalbos centro teikiamų paslaugų prieinamumo kurtiesiems tobulinimas“. Ji sudaro galimybę klausos negalią turintiems asmenims išsikviesti skubią pagalbą gimtąja lietuvių gestų kalba ir tekstinėmis žinutėmis. Planuojama, kad programėlė ims veikti nuo 2020 m. liepos 1 d., tačiau paslaugos užtikrinimui būtini gestų kalbos vertėjai, kurie tarpininkaus BPC operatoriams ir programėlės naudotojams bendraujant lietuvių gestų kalba.

Į BPC atvykusi LGKVC direktorė R. Leonavičienė buvo supažindinta su BPC veikla, vidaus tvarkos taisyklėmis, operatorių darbo ir poilsio sąlygomis. Buvo aptartas būsimas bendradarbiavimas, vertėjų darbo sąlygos ir šalių įsipareigojimai, kuriuos planuojama įtvirtinti dvišale sutartimi.