Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Apsilankymas Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centre

Data

2019 06 05

Įvertinimas
0
2016_1345.jpg


2019 m. birželio 4 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) viršininkas Audrius Čiuplys ir BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centro (VAGKVC) direktorės Danguolės Dragūnienės kvietimu, lankėsi VAGKVC būstinėje Rinktinės gatvėje.

D. Dragūnienė supažindino su VAGKVC veikla, papasakojo apie gestų kalbos vertimo paslaugų teikimą, gestų kalbos vertėjų darbo specifiką ir kylančias problemas, pristatė laukiančius pokyčius, susijusius su gestų kalbos vertėjų centrų reorganizavimu į vieną biudžetinę įstaigą.

Lydimi direktorės svečiai apsilankė vertėjų darbo patalpoje, kur galėjo ne tik pamatyti, kaip įrengtos darbo vietos, iš kurių teikiamos vertimo paslaugos nuotoliniu būdu „Skype“ programa, bet ir pabendrauti su pačiais vertėjais. Gestų kalbos vertėjai pasidalijo savo asmenine patirtimi, kai jiems yra tekę tarpininkauti kviečiant skubią pagalbą klausos negalią turintiems žmonėms. Su jais ir VAGKVC direktore tartasi, kokiu būdu būtų galima pritaikyti BPC kuriamą programėlę su vaizdo skambučio funkcija teikiant paslaugas klausos negalią turintiems žmonėms.

Vizitas padėjo geriau perprasti gestų kalbos vertėjų darbo specifiką ir turėtų pasitarnauti įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvas, numatančias klausos negalią turinčių žmonių galimybių naudotis skubios pagalbos iškvietimo paslaugomis užtikrinimą.

VAGKVC direktorė Danguolė Dragūnienė ir BPC viršininkas Audrius Čiuplys